П'ятниця, 06 грудня 2019

Представники будівельних компаній отримали відповіді на питання від розробників реформ в будівництві

Вівторок, 25 квітня 2017 17:08

25 квітня 2017 року Києві пройшов практичний семінар на тему: "Сучасні умови будівництва, проектування та експертиза проектів дозвільні процедури, ліцензування та контроль".

Семінар організований Центром бізнес-освіти в будівництві та житлово-комунальному господарстві за підтримки Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Під час семінару були розглянуті актуальні питання реформ у сфері будівництва: особливості проектування та експертизи об'єктів будівництва; дозвільна система у сфері будівництва; ліцензування та контроль за дотриманням ліцензійних умов, інші актуальні питання. Представники будівельної галузі також ознайомилися з особливостями участі громадян у формуванні та реалізації державної політики з питань, віднесених до компетенції Мінрегіону. Виклад інформації розділили на 3 блоки: проектування та експертиза проектів, ліцензування і контроль, дозвільні процедури.

Семінар пройшов за участю розробників нормативно правових актів та експертів Громадської ради. Учасниками семінару стали керівники та юристи підприємств будівельної галузі з різних регіонів країни.

Модератором семінару виступив голова Громадської ради при Мінрегіоні Павло Міхайліді.

Свою презентацію на тему: "Ліцензування та контроль за дотриманням ліцензійних умов" представив заступник начальника управління ліцензування, обстеження і паспортизації Державної архітектурно-будівельної інспекції України Юрій Васильченко.

Нагадаємо, з 10 червня вступає в силу закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності". Мінрегіон розробив і опублікував проекти нормативно-правових актів на реалізацію зазначеного закону і зараз йде громадське обговорення цих документів. Так, за словами Юрія Васильченка, з 10 серпня більшість компаній, які сьогодні не мають ліцензію на будівництво багатьох багатоквартирних будинків, що належать сьогодні до III категорії, повинні будуть отримати ліцензію на здійсення цієї діяльності відповідно до нового законодавства. Одна з нововведенних реформ - безстрокова дія ліцензій.

Віце-президент Національної спілки архітекторів України, голова комітету з питань містобудування Громадської ради при Мінрегіоні Вадим Жежерін розповів про особливості проектування об'єктів будівництва. Він акцентував свою увагу на тому, що в проектуванні потрібно вводити європейські норми і стандарти.

Крім цього, учасники семінару дізналися про практичні аспекти в дозвільних процедурах і реформуванні дозвільної системи в сфері будівництва. Про це розповів Директор департаменту нормативно-правового забезпечення Державної архітектурно-будівельної інспекції України Сергій Шевченко.

Також на запитання учасників про зміни законодавства у проектуванні та експертизи проектів відповів член Громадської ради при Мінрегіоні, член президії Будівельної палати України, Директор ТОВ «Укрсервекс», Анатоль Кармінський.

Згідно висновків оціночних форм, які заповнили слухачі по закінченню заходу, учасники підвищили свій професійний рівень і поділилися досвідом зі своїми колегами.

Новини ради

Олександр Сігал обраний головою експертної групи з питань теплоенергетики

9 червня 2017 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та...

Новини Мінрегіону

Впровадження надзвичайної кредитної програми для відновлення України триває, — Роман Чуприненко

В рамках проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» перші...