П'ятниця, 06 грудня 2019

«Законопроект Мінрегіону наблизить Україну до європейського ринку і дасть поштовх до залучення інвестицій у будівництво», — Парцхаладзе

Четвер, 23 лютого 2017 11:34

Прийняття розробленого Мінрегіоном на основі Регламенту ЄС 305/2011 законопроекту, що впроваджує європейську систему технічного регулювання у будівельній галузі та єдині стандарти на будівельному ринку, створить сприятливі умови для розвитку бізнесу та покращить інвестиційний клімат в Україні.

На цьому під час круглого столу разом з представниками Європейського союзу з технічних ухвалень у будівництві (UEAtc) та Міждержавною гільдією інженерів-консультантів (МГІК) наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

«Якщо ми хочемо розвиватися і рухатися в напрямку Європи, прийняття єдиних європейських стандартів та норм є необхідним і невідкладним кроком. Ми хочемо імплементувати не тільки законодавство, але й досвід і культуру у впровадженні прозорих та цивілізованих правил роботи на будівельному ринку. З прийняттям цього законопроекту ми інтегруємо український будівельний ринок до європейського простору, застосовуючи кращі практики та технології», — зазначив Парцхаладзе.

За його словами, сьогодні відповідний законопроект буде представлений на Урядовому Комітеті. «Для його ефективної дії необхідно розробити та прийняти близько 20 підзаконних актів. Це велика та складна робота, і в цьому питанні для нас дуже важливо заручитися підтримкою та допомогою фахових спеціалістів міжнародного рівня. Впевнений, що разом нам усе вдасться!», — підсумував заступник Міністра.

У ході засідання всі учасники ознайомилися з основними принципами та системою регулювання будівельної галузі у Європейському Союзі, яку презентував Президент ЄС з технічних ухвалень у будівництві (UEAtc) Бенні де Блер. «Ми завжди раді країнам, які хочуть співпрацювати з Європою, адже така взаємна робота лише надасть привілеї для розвитку сфери будівництва та можливості для створення відкритого прозорого ринку, що виходить за межі Європи. Дуже щасливий мати змогу співпрацювати з вами у цьому питанні. Розробка стандартів для проектування та здійснення будівельних робіт в Україні набагато різноманітніша, ніж ті регламенти, що стосуються матеріалів. Це те, на що рівняється вся Європа і те, що ми хотіли би перейняти собі. Сподіваюсь, що на майбутнє ми знайдемо оптимальний шлях, щоб співпрацювати на постійній основі», — зазначив Бенні де Блер.

Джерело

Новини ради

Олександр Сігал обраний головою експертної групи з питань теплоенергетики

9 червня 2017 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та...

Новини Мінрегіону

Впровадження надзвичайної кредитної програми для відновлення України триває, — Роман Чуприненко

В рамках проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» перші...