П'ятниця, 15 листопада 2019

У Мінрегіоні відбулося засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ

Середа, 02 листопада 2016 15:07

2 листопада у Мінрегіоні відбулося засідання Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, новий склад якого був сформований нещодавно Мінрегіоном на підставі офіційних пропозицій від органів місцевого самоврядування та виконавчої влади на місцях, громадських організацій, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, суб'єктів господарювання.

Засідання пройшло під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуарда Кругляка, за участю заступника голови Громадської ради, керівника комітету з питань житлового та комунального господарства Валерія Ковалюка, представників громадських організацій та структурних підрозділів Мінрегіону.

До складу Нацради увійшло також два представника Громадської ради, Валерій Ковалюк, делегований радою і Роман Алексейчук, представник Рівненської області.

Під час засідання були підведені підсумки роботи Національної ради в 2015-2016 роках, а також були створені такі робочі групи: з питань отримання інформації про співвласників багатоквартирного будинку при створенні та діяльності ОСББ; з питань своєчасності відшкодування державою ОСББ призначених населенню субсидій та пільг, що надаються і стимулювання малозабезпечених сімей по сплаті внесків на капітальний ремонт багатоквартирного будинку; щодо вирішення проблемних питань щодо забезпечення газопостачання та електропостачання багатоквартирних будинків, де створені ОСББ.

Також члени Нацради сформували експертні групи з вирішення проблемних питань експлуатації та капітального ремонту ліфтового господарства багатоквартирних будинків; щодо вирішення проблемних питань експлуатації автономних систем теплопостачання (дахових котелень) багатоквартирних будинків, в яких здійснюють діяльність ОСББ; щодо вирішення питань взаємодії ОСББ і Державної міграційної служби (передача картотеки, доступ ОСББ до інформації про кількість зареєстрованих осіб в багатоквартирних будинках; з вирішення проблемних питань перетворення ЖБК в ОСББ.

Крім вищевикладеного, члени Нацради обговорили "План роботи Національної ради на 2017 рік".

Так, голова Нацради, заступник міністра Едуард Кругляк зазначив під час засідання: "Національна рада з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ повинна стати дієвим, ефективним органом. Одна з її головних завдань - створити практичні умови для роботи об'єднань. У свою чергу Уряд повинен розробити необхідну нормативно-правову базу, щоб Рада спільно з органами місцевого самоврядування міг вирішувати проблемні питання".

ДОВІДКОВО:
Національна рада з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України. Основними завданнями Ради є: сприяння координації дій органів виконавчої влади з питань створення та забезпечення функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, підготовка пропозицій щодо створення та забезпечення функціонування об'єднань.

Новини ради

Олександр Сігал обраний головою експертної групи з питань теплоенергетики

9 червня 2017 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та...

Новини Мінрегіону

Впровадження надзвичайної кредитної програми для відновлення України триває, — Роман Чуприненко

В рамках проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» перші...