Вівторок, 24 вересня 2019

Закон про інвестиційну діяльність не працює по відношенню до інвестора, - Анатоль Кармінський

Четвер, 20 жовтня 2016 18:08

В рамках круглого столу на тему: "Проблемні питання інвестиційної діяльності в будівництві", який пройшов в Рівненській облдержадміністрації, член Громадської ради, член президії Будівельної палати України, заслужений будівельник України Анатоль Кармінський поділився з представниками будівельної сфери Рівненської області інформацією про проблемні питання інвестиційної діяльності в будівництві.

Зокрема, Анатоль Кармінський підкреслив, що Закон України "Про інвестиційну діяльність" декларує, що головною дійовою особою в інвестиційному процесі є інвестор, проте, в державі немає законодавчого визначення поняття "інвестор", таким чином можна прийти до висновку, що закон не працює по відношенню до інвестора.

Основними проблемами будівельної інвестиційний середовища, за словами експерта, є: слабка нормативно-правова база, яка не дає чітких визначень основним поняттям містобудівної сфери; корупційні схеми, прописані в нормах; невідповідність державних стандартів до існуючих умов містобудування, і багато іншого, з чим стикаються забудовники на практиці.

Член Громадської ради підкреслив, що в Мінрегіоні ведеться робота по вдосконаленню містобудівного законодавства, і, є надія, що багато проблемних питань будуть найближчим часом врегульовані. Відповідні пропозиції до нормативно-правових актів, на постійній основі дають експерти Громадської ради в рамках робочих груп і нарад, які проводяться в профільному Міністерстві.

Також під час круглого столу піднімалося питання неправильних кошторисних розрахунків: "Сфера страждає від нестачі професійних кадрів, які б робили розрахунки за кошторисом згідно з нормами і правилами", - підкреслив експерт.

Заслужений будівельник України також дав деякі рекомендації щодо застосування законодавства і відповів на запитання учасників заходу.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Новини ради

Олександр Сігал обраний головою експертної групи з питань теплоенергетики

9 червня 2017 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та...

Новини Мінрегіону

Впровадження надзвичайної кредитної програми для відновлення України триває, — Роман Чуприненко

В рамках проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» перші...