Вівторок, 24 вересня 2019

Вадим Жежерін: Саморегулювання - це гарантія отримання якісних професійних послуг

Понеділок, 12 вересня 2016 06:18

Вадим Жежерін, заступник голови Громадської ради, голова комітету з питань містобудування. Віце-президент Національної спілки архітекторів Укріани.

Національна спілка архітекторів України отримала в цьому році статус саморегулівної організації, уряд відкрито заявляє про потребу в ініціативі архітекторів щодо змін в законодавстві та нормативних документах, імплементації європейських стандартів, розробки сучасних інвестиційних та інфраструктурних проектів. Про це та про багато іншого ми поговорили з головою комітету з питань містобудування, віце-президента Національної Спілки архітекторів України, заслуженого архітектора України Вадимом Борисовичем Жежеріним.

Вадим Борисович, як Ви прокоментуєте отримання статусу саморегулівної організації Національною спілкою архітекторів України? Що це дасть містобудівній сфері

Статус отриманий, проте повноваження досі Мінрегіон Союзу не затвердив.
Саморегулювання - це гарантія отримання якісних професійних послуг не тільки професіоналами в сфері містобудування та архітектури, а й у всіх медичних професіях юриспруденції, нотаріату, землеустрою та інших спеціальностей, як це введено в більшості цивілізованих країн (в Канаді більше 30 професій), що накладає на професійне співтовариство не тільки відповідальність за кожного сертифікованого фахівця, а й матеріальну гарантію для замовників.

Які першочергові завдання ви візьметеся вирішувати на посаді заступника голови Громадської ради при Мінрегіоні - керівника комітету з питань містобудування?

З 2005 року нами розроблено Концепцію реформування містобудівної галузі України. Вона відповідає загальноприйнятим у Європі стандартам і ми вже більше 10 років намагаємося впроваджувати ці положення в систему законодавства України. На жаль, нас або не хочуть слухати або навмисне блокують на всіх керівних державних рівнях. Будемо намагатися через громадську раду і все інші організації перебудувати рутинну систему.

Як Ви оцінюєте стан будівельної галузі? Які реформи необхідно запровадити і яка повинна бути стратегія розвитку території?

Стан будівельної галузі консервативно і не схильне до реформування. Реформування можливо тільки при вимушених впроваджень нових технологій і способів організації праці під сучасні проекти. Такі проекти у нас розробляти неможливо з огляду на цілковиту залежність архітектурно-інженерного комплексу від інвесторів, які є одночасно і власниками будівельних корпорацій. Їм важливо побудувати дешево, швидко, швидко продати і не нести відповідальність за подальшу долю об'єктів.

У цивілізованому світі проектування, будівництво і інвестування чітко розділені, не пов'язані юридично Замовник, Генеральний проектувальник і Генпідрядник, що дозволяє реалізовувати нові прогресивні рішення. Таким чином стимулюється прогрес в будь-яких галузях господарства.

Чого Ви очікуєте від роботи в Громадській раді? Яка ваша мета-максимум?

Очікую домогтися від суспільства розуміння необхідності реальних змін натомість псевдореформ. Мета максимум - Україна, в якій хочуть все жити і працювати.

Новини ради

Олександр Сігал обраний головою експертної групи з питань теплоенергетики

9 червня 2017 року в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та...

Новини Мінрегіону

Впровадження надзвичайної кредитної програми для відновлення України триває, — Роман Чуприненко

В рамках проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» перші...